Öğrencilere trafik eğitimi

Öğrencilere trafik eğitimi
Öğrencilere trafik eğitimi
VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan "Çocuk Trafik Eğitim Parkı" sayesinde, okul öncesi, ilk ve orta okul öğrencileri gerekli...

VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan " Çocuk Trafik Eğitim Parkı" sayesinde, okul öncesi, ilk ve orta okul öğrencileri gerekli trafik eğitimlerini alıyor.

Geçtiğimiz yıl açılışı yapılan ve 100 akülü aracın bulunduğu parkta bu hafta Hüsrevpaşa ve Zaferler İlk ve Orta Okulu öğrencilerine trafik eğitimi verildi. 

Van Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü'ne bağlı trafik polislerinin katıldığı eğitimde öğrencilere sınıfta trafik kurallarıyla ilgili bilgilerin yanı sıra trafikte yapmaları gerekenler anlatıldı.

Trafik kurallarının anlatıldığı çizgi filmleri izleyen öğrenciler, hava şartlarının olumsuz olması nedeniyle akülü araçlarla uygulamalı eğitimi yapamadı.

Yaşar Kemal Parkı'nın bir bölümüne kurulan parkta çocuklara trafik kurallarına bilinçli bir şekilde uyma davranışını kazandırmayı amaçladıklarını belirten Büyükşehir Belediyesi Trafik Hizmetleri Şube Müdürü Murat Bayraktar, "Park okul öncesi çocuklar ile ilk ve orta okul öğrencilerine derslerde öğrendikleri teorik trafik bilgilerini uygulama fırsatı vermek, okul dışında her an karşı karşıya kalınan trafik ortamını parklarda gerçekleştirerek, trafik kurallarına uygun davranış kazandırılmasını sağlamak amacıyla kuruldu" dedi.