Organ ve Doku Bağışı Haftası

Organ ve Doku Bağışı Haftası
Organ ve Doku Bağışı Haftası
VAN (AA) - Tuşba İlçe Sağlık Müdürlüğü, vatandaşları organ bağışı konusunda bilgilendirmek için Bölge Eğitim Hastanesinde stant açtı.Organ ve Doku...

VAN (AA) - Tuşba İlçe Sağlık Müdürlüğü, vatandaşları organ bağışı konusunda bilgilendirmek için Bölge Eğitim Hastanesinde stant açtı.

Organ ve Doku Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında, Bölge Eğitim Hastanesinde açılan stantta hem askerlere hem de vatandaşlara organ bağışı hakkında bilgi verildi.

Edremit İlçe Sağlık Müdürü Ömer Bilici, ilçe müdürlüğünün yaptığı çalışmalar sonucu stantlara yüksek sayıda organ bağışı başvuruları olduğunu söyledi.

Bilici, şöyle konuştu:

"Bu bağış bekleyen hastalar için büyük bir umut olmaktadır. Cana can katma düşüncesiyle yapılan bağışların büyük bir kutsallık taşıması en büyük değerlerdendir.  Türkiye geneli yaklaşık 25 bin'e yakın organ bağışı bekleyen hasta bulunmakta. Bu çalışmalarımız sadece organ haftasıyla sınırlı kalmayacak. Vatandaş doğru bilgilendirildiğinde her zaman organ bağışı yapabilecek. Hayat kurtarma anlamında, sağlıklı olan her organ bağışlanabilir."

Organlarını bağışlamak isteyen vatandaşlar ise form alıp doldurarak organlarını, kısmen veya tamamen bağışladı.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Türkiye

  ,

  hayat

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  zaman

  ,

  Bağış