Özalp Belediye Başkanı Bağcı görevden uzaklaştırıldı

Özalp Belediye Başkanı Bağcı görevden uzaklaştırıldı
Özalp Belediye Başkanı Bağcı görevden uzaklaştırıldı
- Van'da "Terör örgütü adına suç işlemek", "Görevli memura mukavemet" ve "Mala zarar verme" suçlarından tutuklu bulunan Özalp Belediye Başkanı Bağcı, yardımcısı Bayram ve Belediye Meclis Üyesi Keleş, İçişleri Bakanlığı'nca görevden uzaklaştırıldı

VAN (AA) - Van'da Özalp Belediye Başkanı Handan Bağcı, Belediye Başkan Yardımcısı Okan Bayram ve Belediye Meclis Üyesi Fevzi Keleş, görevlerinden uzaklaştırıldı.

Alınan bilgiye göre, İçişleri Bakanlığı, Tepedamı Mahallesi kırsalında terör örgütü PKK mensuplarının bulunduğu bilgisi üzerine operasyon gerçekleştiren ve 1 teröristi etkisiz hale getiren güvenlik güçlerinin, bir eve sığınan diğer örgüt mensuplarına yönelik yürüttüğü çalışmayı, "canlı kalkan" olarak engelledikleri gerekçesiyle tutuklanan Bağcı, Bayram ve Keleş'in görevden uzaklaştırılmasına karar verdi.

Bakanlık, "Terör örgütü adına suç işlemek", "Görevli memura mukavemet" ve "Mala zarar verme" suçlarından tutuklu bulunan Bağcı, Bayram ve Keleş'in Anayasanın 127. maddesinin 4. fıkrası ve 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 47. maddesi gereğince görevden uzaklaştırdı.