Özalp'ta otel açılışı

Özalp'ta otel açılışı
Özalp'ta otel açılışı
VAN (AA) - Özalp'ta yapımı tamamlanan ve ilçenin ilk dört yıldızlı oteli olan Grand Özalp Otel'in açılışı yapıldı.Otelin açılışında konuşan Özalp...

VAN (AA) - Özalp'ta yapımı tamamlanan ve ilçenin ilk dört yıldızlı oteli olan Grand Özalp Otel'in açılışı yapıldı.

Otelin açılışında konuşan Özalp Kaymakamı İsmail Çiçek, emek sarf eden ve ekonomik anlamda imkanlarını bölgeye sevk eden adamı Ali Süer'e teşekkür ederek, bölgenin en önemli sorununun işsizlik olduğunu belirtti.

Bu yatırımların istihdam ve işsizliğe çare olacağını bildiren Çiçek, şöyle konuştu:

"Özelikle bölge insanına, bölgede yatırım yapacak kapasiteye olanlara sesleniyorum. Devlet olarak bölgemize yatırım yapan insanların yanındayız. Bu otelin yapımına Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunca yüzde 50 hibe desteği sağlandı. Bu alanda yapılacak olan çalışmalarda devletimiz destek olmaya devam edecektir. Burada emeği geçen ve kaynağını bölgeye yatırım olarak kullanan iş adamlarımıza teşekkür ediyorum. Otelin hayırlı olmasını diliyorum."

İş adamı Süer ise otelin hem ilçeye hem de İranlılar'a hitap edecek kapasiteye sahip olduğunu söyledi.

Türkiye 'ye giriş yapan İranlı turistlerin ve ülkeden İran'a gidenlerin konaklama konusunda sıkıntı yaşadığı için oteli Özalp'ta yaptıklarını ifade eden Süer, yatırımın Özalp'a hayırlı olması dileğinde bulundu.

Otelin açılış kurdelesini kesen Çiçek, davetlilerle oteli gezdi.