Rahmet Eli Derneğinden 25 aileye yardım

Rahmet Eli Derneğinden 25 aileye yardım
Rahmet Eli Derneğinden 25 aileye yardım
VAN (AA) - Rahmet Eli Muhtaçlarla Yardımlaşma Derneği Muradiye Şubesi, ilçede yardıma ihtiyacı olan ailelere yardım faaliyetlerini sürdürüyor.Bugüne...

VAN (AA) - Rahmet Eli Muhtaçlarla Yardımlaşma Derneği Muradiye Şubesi, ilçede yardıma ihtiyacı olan ailelere yardım faaliyetlerini sürdürüyor.

Bugüne kadar yüzlerce ailenin ihtiyacını karşılayan dernek, ilçe merkezindeki Kobanili ailelerin yanı sıra, değişik mahallelerde bulunan 25 muhtaç aileye gıda ve para yardımında bulundu.

Derneğin Muradiye temsilcisi İsmail Demir, bu ay ilçe merkezi ve 8 mahallede bulunan ailelerin ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirterek, yardım ettikleri aileler arasında Suriye 'den savaş nedeniyle göç edenlerinde bulunduğunu söyledi.

İlçede yardıma acil ihtiyacı olan 60 aileyi tespit ettiklerini ve kısıtlı imkanlara rağmen ailelere gerekli yardımların yapıldığını anımsatan Demir, "Gönül isterdi ki, insanlarımız bu aileleri bir kez olsun ziyaret etsin. Eminim ki o zaman bizi daha iyi anlarlardı. Hayırseverlerin desteklerini bekliyoruz. Yardımda bulunmak isteyenleri diledikleri takdirde tespit ettiğimiz ailelere götürür ve yardımlarını kendi elleriyle de vermelerini sağlayabiliriz" dedi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Suriye

  ,

  Para

  ,

  ilçe

  ,

  göç

  ,

  gıda

  ,

  zaman