Rahmet Eli'nden muhtaç ailelere yardım

Rahmet Eli'nden muhtaç ailelere yardım
Rahmet Eli'nden muhtaç ailelere yardım
VAN (AA) - Van'da yaptığı yardımlarla ihtiyaç sahiplerini sevindiren Rahmet Eli Gıda Bankası, kasım ayında aralarında Afgan ve Suriyeli mültecilerin...

VAN (AA) - Van'da yaptığı yardımlarla ihtiyaç sahiplerini sevindiren Rahmet Eli Gıda Bankası, kasım ayında aralarında Afgan ve Suriyeli mültecilerin de bulunduğu yüzlerce fakirin yüzünü güldürdü.

Kasım ayı faaliyet raporunu kamuoyu ile paylaşan Van Rahmet Eli Gıda Bankası, 792 muhtaç aileye toplam 36 bin 186 lira değerinde giyim, kırmızı et ve temizlik paketi yardımında bulunduğunu bildirdi.

Dernek binasında açıklama yapan Rahmet Eli Gıda Bankası Dernek Başkanı Sabri Yıldırım, derneğin kasım ayı içerisinde dul, yetim, muhtaç ve ülkelerindeki iç savaştan kaçıp Van'a sığınan Afgan ve Suriyeli mültecilerin de aralarında bulunduğu toplam 792 muhtaç aileye, 36 bin 186 lira değerinde giyim, temizlik ve kırmızı et yardımında bulunduğunu açıkladı.

 Yıldırım, şöyle konuştu:

"Tespitlerimizde kayıtlı olan yardıma muhtaç ailelerimize, düzenli olarak yardım paketleri ulaştırıyoruz. Van'da 65'i Afgan ve 35'i Suriyeli toplam 97 mülteci aileye yardımda bulunduk. Bizlere müracaatta bulunan fakir aile sayımız her geçen gün artmakta. İmkanlar ölçüsünde bütün fakirlerimize yardım ulaştırmayı hedefliyoruz ve Allah'a hamdolsun yardımlarımız halen devam etmekte. Bizlere yardımcı olan ve yalnız bırakmayan tüm hayırsever esnaf üye ve gönüllülerimizden Allah razı olsun."