Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
VAN (AA) - AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.Soğanda, mesajında, bayramlarının sevinç,...

VAN (AA) - AK Parti Van İl Başkanı Av. Zahir Soğanda Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

Soğanda, mesajında, bayramlarının sevinç, mutluluk, tanışma ve kaynaşma günleri olduğunu belirterek, bayramın tüm islam coğrafyalarındaki acıların son bulmasına vesile olmasını temenni etti.

Mübarek üç ayların ardından Ramazan Bayramı'na erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Soğanda, şöyle konuştu:

"Bayrama erişmenin sevincini, manevi hazzını, gönül huzurunu hep birlikte yaşıyoruz. Ramazan Bayramı, sevgi, dostluk ve kardeşlik duygularını geliştirir, küskünlükleri ve kırgınlıkları ortadan kaldırır. Bizler her zaman için kan ve gözyaşı son bulsun, baskı ve tahakküm bitsin diye dua ediyoruz. Bazı İslam coğrafyalarında yaşanan dramlar gönlümüzü burksa da, ağzımızın tadını kaçırsa da yaşanacak olan bayramın tüm acıların sona ermesine vesile olmasını diliyorum. Bu düşüncelerle hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin mübarek bayramını tebrik ediyor, huzur, sağlık ve mutluluk içinde bir bayram geçirmelerini Allah'tan temenni ediyorum."

Koalisyon görüşmelerine de değinen Soğanda, Van İl Başkanlığı olarak koalisyon hükümetine de erken yapılacak bir seçime de hazır olduklarını belirtti.