Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
VAN (AA) - Van Valisi İbrahim Taşyapan, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Taşyapan, mesajında, rahmet iklimi olan ramazan ayının geride...

VAN (AA) - Van Valisi İbrahim Taşyapan, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Taşyapan, mesajında, rahmet iklimi olan ramazan ayının geride bırakıldığını Ramazan Bayramı'nı daha huzur içinde karşılamanın kıvanç ve saadetini yaşadıklarını bildirdi.

Ramazanın tutulan oruçlar, verilen sadakalar, dostluk ve kardeşliğin gelişmesine vesile olması gibi 7'den 70'e herkese bir şeyler kattığını belirten Taşyapan, çocuklar için başka, büyükler için başka bir sevinç olduğunu, yılın en uzun günleri olmasına rağmen insanların yine de sevinçle, özlemle karşılayarak ve misafirperverliğin hakkını vererek yolculayıp bayrama kavuştuğunu kaydetti.

Taşyapan, mesajına şöyle devam etti:

" İslam coğrafyasının değişik yerlerinde özellikle komşu coğrafyalarda zulüm, acı ve gözyaşı vardı. İnşallah bunların bu bayramla son bulmasını diliyor ve dua ediyoruz. Bayram günlerinde başta büyüklerimiz olmak üzere, akrabalarımızı, hastalarımızı, dostlarımızı, komşularımızı, kimsesizleri ziyaret ederek onların gönüllerini almalı, çocukları sevindirmeyi de unutmamalıyız. Ramazan Bayramının ülkemize, milletimize, tüm İslam alemine hayırlar ve iyilikler getirmesini Yüce Allah'tan diliyor, saygıdeğer Vanlı hemşehrilerimin bayramını gönülden tebrik ediyor, selam ve hürmetlerimi sunuyorum."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  İslam

  ,

  Ramazan

  ,

  komşu

  ,

  Selam