Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
VAN (AA) - Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, Ramazan Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.İlhan, mesajında, bizler aynı bahçenin çiçekleri,...

VAN  (AA) - Saadet Partisi Van İl Başkanı Özay İlhan, Ramazan Bayramı münasebetiyle mesaj yayımladı.

İlhan, mesajında, bizler aynı bahçenin çiçekleri, aynı milletin evlatları, acıların aynı ağıdı yaktığını Ramazan Bayramı'nın bu sevincin, bu coşkunun, bu beraberliğin en büyük delili olduğunu bildirdi.

Ramazan Bayramı'nın İslam aleminin ortak sevinci olduğunu mübarek üç ayların ardından bayrama erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden İlhan, şöyle konuştu:

"Bu mübarek ayda Rabbimizin sonsuz nimetlerinin bir kez daha farkına vardık. Orucun sabrını, iftarın şükrünü yaşadık. Şimdi hepimiz bayrama kavuşmanın sevinci içindeyiz. İslam dünyasında yaşananlar bizlerin birlikteliğini artırmalıdır. Bir olmalıyız, diri olmalıyız ve ümmet olmalıyız. Siyonizm yine Ortadoğu da kendi planlarını uyguluyor. Ancak ne yaparlarsa yapsınlar bu hedeflerine ulaşamayacaklar. Çünkü bu kardeşlik bin yıllık bir kardeşliktir. Bizler aynı bahçenin çiçekleri, aynı milletin evlatlarıyız. Acımızda aynı ağıdı yakar, sevincimizde aynı türküyü söyleriz. Ramazan Bayramı bu sevincin, bu coşkunun, bu beraberliğin en büyük delilidir. Bu kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. Bu dilek ve temennilerle tüm Van halkının Mübarek Ramazan Bayramını tebrik ediyorum."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  İslam

  ,

  Ramazan

  ,

  Ortadoğu