Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
VAN (AA) - Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Özgökçe, Tuşba'da doya doya bir ramazanı...

VAN (AA) - Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Ramazan Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Özgökçe, Tuşba'da doya doya bir ramazanı yediden yetmişe tüm Tuşbalılar olarak yaşadıklarını ve akabinde müstesna günlerden olan Ramazan Bayramı'na erişmenin huzur ve mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi.

Büyük bir heyecan ve mutluluk içerinde karşılanan bayramların, birlik ve beraberliğin pekiştiği, kırgınlıkların unutulduğu, anne ve baba ile akraba ve büyüklerin ziyaret edilerek gönüllerinin alındığı en güzel ve anlamlı günler olduğunu belirten Özgökçe, "Bu müstesna güne erişmekten dolayı mutlu olsak da başta Doğu Türkistan, Suriye , Irak, Filistin ve Myanmar olmak üzere tüm İslam coğrafyasında yaşanan zulüm ve katliamlardan dolayı yüreğimiz yanıyor ve bu bayramların bu zulümlerin son bulması için dualarımızda eksik etmemiz gerekiyor" dedi.

Başkan Özgökçe, mesajına şöyle devam etti:

"Kardeşlerimizin yaşadığı hüzün ve acıları millet olarak aynı şekilde yüreklerimizde hissetmekteyiz. Ne mutlu ki yüz yıllardır umutsuzların umut kapısı olan, barış ve kardeşlik yanlısı ülkemiz, mazlumların yanında olmaya ve onların sessiz çığlığını dünyaya duyurmaya devam ediyor. Temennimiz bu acıların en kısa sürede son bulmasıdır. Bu ay, Müslümanlar için el ele vermek, kaynaşmak ve yekpare olmak için vesiledir. Cenab-ı Hak'tan İslam Alemi ve bütün dünya için acıdan, zulümden, gözyaşından uzak, huzur dolu bir bayram geçirmelerini diliyor, tüm Tuşbalıların ve Vanlı hemşehrilerimizin bayramını tüm ruhu canımız ile tebrik ediyorum. Bayram ziyareti için yola çıkacakların bayram sevinçlerinin acıya dönüşmemesi için ramazanda kazandıkları sabır ile hareket etmelerini ve trafik kurallarına mutlaka uymaları gerektiğini tekrar ifade ediyorum. Bayramın hemşehrilerimize, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesi temennisiyle, saygı ve sevgilerimi sunuyorum."