Rehber Öğretmenlerin Kapasitelerini Geliştirme Eğitimi

VAN (AA) - Özalp Kaymakamlığınca yürütülen, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı 2014 Yılı Teknik Destek Programınca desteklenen "Rehber Öğretmenlerin...

VAN (AA) - Özalp Kaymakamlığınca yürütülen, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı 2014 Yılı Teknik Destek Programınca desteklenen "Rehber Öğretmenlerin Kapasitelerini Geliştirme Eğitimi" tamamlandı.

Özalp Kaymakamlığı Aile Kültür Merkezinde gerçekleştirilen  ve 2 gün süren eğitime katılan 16 rehber ve okul öncesi öğretmen, 8 testin uygulamacılık sertifikasını almaya layık görüldü.

Programa katılan Dicle Üniversitesi Psikoloji Bölümünden Psikolog Dr. Yunus Emre Ayna, zeka, okul olgunluk, psikanalist hikayeler, metropoliten okul olgunluğu ve görsel hafıza testleri gibi farklı alanlarda 8 testin uygulanması ve değerlendirilmesi ile ilgili bilgileri katılımcılarla paylaştı.

Eğitim sonrasında katılımcılar sertifikalarını alırken, eğitime katılan öğretmenlerden Tuğçe Öztürk, çocuk testleri eğitiminin bölge halkı için önemli olduğunu, çocukları daha iyi tanıma fırsat verdiğini söyledi.