Rektör Battal, Kobanili aileleri ziyaret etti

Rektör Battal, Kobanili aileleri ziyaret etti
Rektör Battal, Kobanili aileleri ziyaret etti
VAN (AA) - Yüzüncü Yıl üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ve beraberindeki heyet, Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Kobani'den...

VAN (AA) - Yüzüncü Yıl üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ve beraberindeki heyet, Van Büyükşehir Belediyesi tarafından Kobani'den gelen Suriyeli mülteciler için oluşturulan prefabrik kenti ziyaret etti.

Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Müdürü Ferit Aydın tarafından karşılanan Battal, kentte verilen hizmetler ve aileler hakkında bilgi aldı.

YYÜ personeli ve YYÜ Rock Topluluğu tarafından toplanan giysileri ve bir yemek fabrikası tarafından karşılanan gıda malzemelerini ailelere dağıtan Battal, yedi çocuklu Abdullah Musa ve iki çocuklu Velat Yusuf'u ziyaret ederek sohbet etti.

Gıda ve giyim yardımının dışında, bölgede yeni okulun açılacağını anımsatan Battal, şöyle konuştu:

"Okulla ilgili ne yapabileceğimizi de arkadaşlarımızla konuştuk. İlk etapta okulun defter kalem gibi kırtasiye malzemesi eksiklerini temin edeceğiz. Bu insanlar tabi ki bizim kardeşimiz. Ailemiz ne ise onlar da aynı şekilde değerlidir bizim için. Bu aileleri bundan sonra da Van Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber takip edip eğitim sürecine destek vereceğiz. Uzun süre ara verdikleri için eğitimden de uzak kaldılar. Bu çocuklarımızın eğitiminin devam etmesi çok önemli."