Sarıyer Müftülüğü'nden Başkale'ye yardım

Sarıyer Müftülüğü'nden Başkale'ye yardım
Sarıyer Müftülüğü'nden Başkale'ye yardım
VAN (AA) - Başkale ilçesindeki Azıklı İlkokulu'na, İstanbul Sarıyer Müftülüğü'ne bağlı Osman Kabil Kur'an Kursu tarafından giyim ve kırtasiye yardımı...

VAN (AA) - Başkale ilçesindeki Azıklı İlkokulu'na, İstanbul  Sarıyer Müftülüğü'ne bağlı Osman Kabil Kur'an Kursu tarafından giyim ve kırtasiye yardımı gönderildi.

Başkale Müftülüğü ile Sarıyer Müftülüğü'ne bağlı Osman Kabil Kur'an Kursu öğretmeni Nuray Tomakin'in organize ettiği kampanya çerçevesinde, çocuklara ayakkabı, giyim ve kırtasiye yardımı yapıldı.

Yardımları öğrencilere ulaştıran Başkale Müftü Vekilli Hamit Karadeniz, okuldaki öğrencilerin bazılarını giydirerek, sevinçlerine ortak oldu.

İran sınırındaki mahallede eğitim gören öğrencilerin çocuğunun maddi imkanlarının kısıtlı olduğunu ve çoğunun giyecek ayakkabısının olmadığını belirten Azıklı İlkokulu Din Kültürü Öğretmeni Elif Doğan, bazı öğrencilerin uzun zaman  sonra ilk kez yeni kıyafet giyinmenin mutluluğunu yaşadığını anlattı.

İstanbul'dan gelen yardımların Türkiye 'deki kardeşliğin de bir göstergesi olduğunu bildiren Doğan, yardıma destek veren tüm idarecileri ve Osman Kabil Kur'an Kursu'na teşekkür etti.