Şehit Astsubay Başçavuş Çelik son yolcuğuna uğurlanıyor

Şehit Astsubay Başçavuş Çelik son yolcuğuna uğurlanıyor
Şehit Astsubay Başçavuş Çelik son yolcuğuna uğurlanıyor
- Van'ın Erciş ilçesindeki terör saldırısında şehit olan Astsubay Başçavuş Çelik'in cenazesi, törenin ardından memleketi Balıkesir'e gönderildi - Şehidin nişanlısının annesi Dönmez, üzücü haberi kentte görevli öğretmen kızını ziyaret için geldiği havaalanında aldı - Anne Dönmez: - "Böyle bir şey olamaz. Ben gezmeye geldim de beni karşılayacaktı. Yalan dünya"

VAN (AA) - Van'ın Erciş ilçesinde teröristlerin bulunduğu eve düzenlenen operasyonda uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu şehit olan Astsubay Başçavuş Ahmet Çelik için tören düzenlendi.

Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Helikopter Filo Komutanlığındaki törene Vali İbrahim Taşyapan, 6. Hudut Alay Komutanı Albay Ali Yalçın, Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün, kurum amirleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Saygı duruşunun ardından şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, tören alanına getirildi, Çelik'in öz geçmişi okundu.

İl Müftüsü Nimetullah Arvas'ın okuduğu dua sonrasında şehidin cenazesi, askeri uçakla memleketine uğurlandı. 

- Nişanlısının annesi, üzücü haberi havaalanında aldı

Törende Erciş'te öğretmen olan şehidin nişanlısı Sevilay Dönmez, yakınları tarafından teskin edilmeye çalışıldı. 

Kızını ziyaret etmek için Van'a gelen Dönmez'in annesi Emine de üzücü haberi havaalanında aldı.

Törende ayakta durmakta zorlanan anne Dönmez, "Böyle bir şey olamaz. Ben gezmeye geldim de beni karşılayacaktı. Yalan dünya" diyerek ağıt yaktı.

Erciş ilçesinde düzenlenen "Şehit Jandarma Onbaşı Ayhan Coşkun 2015/16 Operasyonu" sırasında bölücü terör örgütü mensuplarının bulunduğu evden uzun namlulu silahlarla ateş açılması sonucu Astsubay Başçavuş Ahmet Çelik şehit olmuş, 3 güvenlik görevlisi yaralanmıştı.