Şizofreni hastası gence 6 gündür ulaşılamılıyor

Şizofreni hastası gence 6 gündür ulaşılamılıyor
Şizofreni hastası gence 6 gündür ulaşılamılıyor
- Gevaş'ta, hastaneye kontrole götürüleceği sırada kaçan şizofreni hastası gençten 6 gündür haber alınamıyor

VAN (AA) - Van'ın Gevaş ilçesinde, saldırgan tavırlar sergilediği için polis eşliğinde hastaneye götürüleceği sırada kaçan şizofreni hastası gence 6 gündür ulaşılamıyor.

Alınan bilgiye göre, Karşıyaka Mahallesi'nde, saldırgan tavırlar sergilemeye başlayan şizofreni hastası 39 yaşındaki Ferhat Sezer, 6 gün önce  güvenlik amacıyla polis eşliğinde ambulansla hastaneye götürüleceği sırada kaçtı. 

Baba Aziz Sezer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlunu psikolojik rahatsızlığı nedeniyle ayda bir kez hastaneye kontrole götürdüklerini söyledi.

Oğlunun, saldırgan tavırları nedeniyle kontrol edilmesinde zorluk yaşadıkları için polis kontrolünde götürülmesi için talepte bulunduklarını ve bunun kabul edildiğini belirten Sezer, şöyle konuştu:

"Çocuğum polisleri görür görmez şiddetlendi ve eline bir sopa aldı. Ne bizi ne sağlık ne de polisleri yanına yaklaştırdı. Daha sonra kaçarak uzaklaştı ve izini kaybettirdi. İlk gün jandarma ekipleriyle sıkı bir arama yaptık ama bulamadık. Günlerdir arıyoruz, yalnızca bir kez eve yakın bir noktada gördük, sonra yine izini kaybettirdi. Çocuğum hastalığı nedeniyle hareketlerini kontrol edemiyor. Hem kendi canına hem de birilerine zarar vermesinden çok korkuyorum. Yetkililerin bu konuda bize yardımcı olmasını bekliyorum."

Sedat Sezer ise ağabeyinin bulunmasını isteyerek, "Kaçtığı gün üzerinde mavi bir mont, gri bir pijama vardı. Ayrıca top sakallı olan kardeşimin ayağında da siyah spor ayakkabı bulunuyordu. Görenlerin bize ulaşmasını bekliyoruz" dedi.