"Sürü Yönetimi Elemanı Benim" Projesi

"Sürü Yönetimi Elemanı Benim" Projesi
"Sürü Yönetimi Elemanı Benim" Projesi
VAN (AA) - Erciş Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle "Sürü...

VAN (AA) - Erciş Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle "Sürü Yönetimi Elemanı Benim" Projesi kapsamında kurs açtı.

Kazım Karabekir İlköğretim Okulu'nda verilen kursa, 25 kursiyer katıldı.

Kursiyerlere, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü personelleri tarafından "koyun ağılı ve keçi barınağı kurma", "koyun ve keçi ırkını seçme", "küçükbaş hayvanların besleme, bakımını yapma ve çoğaltma", "hayvanları bulaşıcı hastalıklara karşı koruma ve mücadele etme", "biyogüvenlik uygulamalarına hakim olma" ile "sağım" konularında eğitim veriliyor.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Cihat Çağrı, gazetecilere yaptığı açıklamada, kursu geçen yıl ilçede açtıklarını ve kursu başarıyla tamamlayan 17 kursiyere sertifika verdiklerini hatırlattı.

Bu yıl açtıkları kursa 25 kişinin başvurduğunu ifade eden Çağrı, "Kurs 15 iş günü sürecek. Bu kurslarla ülkemizde mevcut işsizlik oranlarının düşürülmesi ve çobanlık mesleğinin sosyal güvence altına alınarak daha verimli hale getirilmesi hedefleniyor" dedi.