Süs eşyalarını arabasında satarak geçiniyor

Süs eşyalarını arabasında satarak geçiniyor
Süs eşyalarını arabasında satarak geçiniyor
VAN (AA) - Van yaşanan depremlerden sonra iş yeri hasar gören Adil Turan, arabasında süs eşyaları satarak ailesinin geçimi sağlıyor.Kentte 23...

VAN (AA) - Van yaşanan depremlerden sonra yeri hasar gören Adil Turan, arabasında süs eşyaları satarak ailesinin geçimi sağlıyor.

Kentte 23 Ekim 2011'de yaşanan depremde süs eşyaları sattığı iş yeri ve evi hasar gören Turan, deprem sonrası bir süreliğine Antalya 'ya gitti. Yaklaşık 1 yıl Antalya'da kalan Turan, tekrar döndüğü Van'da iş yeri kiralayamayınca arabasını dükkana çevirdi.

İş yerinden kalan malzemeleri aracının bagajında sergileyen Turan, sattığı ürünlerle ailesinin geçimini sağlıyor.

Turan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, imkanları kısıtlı olduğu için iş yeri kiralayamadığını ve arabasını iş yeri olarak kullanmak zorunda kaldığını söyledi.

Depremden önce kurulu bir düzeni ve iş yeri olduğunu belirten Turan, "Deprem sonrası her şey alt üst oldu. Şimdi aracımda sattığım ürünlerden elde ettiğim gelirle geçiniyorum. Bazen belediye ekipleri tepki gösteriyor. Zaten zor geçiniyorum. Bunun üstüne bir de hırsızlar kısa süre önce aracımın camını kırarak içerdeki birçok malzememi çaldı. Yaşadığım sıkıntılara rağmen bu şekilde geçinmek zorundayım. Bu benim ekmek kapım" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  Van

  ,

  Antalya

  ,

  Belediye

  ,

  ,

  ekmek

  ,

  iş yeri