TEGV'den öğrencilere hijyen eğitimi

TEGV'den öğrencilere hijyen eğitimi
TEGV'den öğrencilere hijyen eğitimi
VAN (AA) - Domestos ile Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliği ile yürütülen "Eğlen, Öğren, Hijyen Projesi" kapsamında, Muradiye...

VAN (AA) - Domestos ile  Türkiye   Eğitim  Gönüllüleri Vakfı (TEGV) işbirliği ile yürütülen "Eğlen, Öğren, Hijyen Projesi" kapsamında, Muradiye ilçesindeki okullarda öğrencilere yönelik hijyen eğitimi verildi. 

TEGV Muradiye Birim Sorumlusu Buket Müjde, Türkiye'nin tüm bölgelerindeki binlerce öğrenciyi, yaşamsal önem taşıyan hijyen konusunda eğitmek ve küçük yaşta temizlik alışkanlığı kazandırmak amacıyla yürütülen proje kapsamında, öğrencilere yönelik etkinlikler düzenlediklerini bildirdi. 

Eğitimlerle çocukların temiz olmanın önemini, sağlıklı olmak için yapmaları gerekenleri öğrendiğini anlatan Müjde, "Türkiye genelinde hayata projeyle çocuklara hijyen kavramını tanıtmak için eğitim programı geliştirildi. Hedef kitlesi ilkokul 2 ve 8'inci sınıf çocukları olan projeyle, öğrencilerin yanı sıra aileleri ve yakın çevreleri de hijyen ve öz bakım konusunda farkındalık kazanıyor" dedi.