Temizlik işçileri sağlık taramasından geçti

Temizlik işçileri sağlık taramasından geçti
Temizlik işçileri sağlık taramasından geçti
VAN (AA) - İpekyolu Belediyesi, temizlik çalışanlarını sağlık taramasından geçirdi.İpekyolu Belediyesi, eylül ayı meclis toplantısında işçilerinin...

VAN (AA) - İpekyolu Belediyesi, temizlik çalışanlarını sağlık taramasından geçirdi.

İpekyolu Belediyesi, eylül ayı meclis toplantısında işçilerinin her yıl aralık ayında düzenli hepatit aşılarının yapılması kararı üzerine, çalışanlar belediye yönetiminin protokol imzaladığı özel bir hastanede kontrolden geçirdi.

Belediye ve hastane arasında yapılan anlaşma sonucuna işçilerin yapılan sağlık kontrolüne, İpekyolu Belediye Başkanı Aygül Bidav, Veysel Keser ile İşçi ve İşçi Hakları Komisyon üyeleri eşlik etti.

Komisyonun çalışmasını değerlendiren Keser, şöyle konuştu:

"Yeni kurulan bir belediye olarak, işçi alımlarını hızlı bir şekilde tamamladık ve 24 birimimizi kurarak aktif çalışma ortamı sağladık. Belediyecilik kolektif bir çalışmadan ortaya çıkan bir emeğin sonucudur. Bu anlayışla öncelikle işçilerimizle tanışmayı, kaynaşmayı ve birlikte hareket etmeyi önemli buluyoruz. Kentin temizlik faaliyetleri gibi kutsal bir görevi yürüten arkadaşlarımızın öncelikle kendi sağlıklarına dikkat etmeleri bizim için her şeyden öncelikli. Bu çerçevede  İşçi ve İşçi Hakları Komisyonunun yaptığı çalışma önemli."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Belediye

  ,

  Protokol

  ,

  eylül

  ,

  anlaşma

  ,

  Aralık