Terör saldırılarına tepkiler

Terör saldırılarına tepkiler
Terör saldırılarına tepkiler
- Yüzüncü Yıl Üniversitesi Senatosu: - "Birlik ve beraberliğe şiddetle ihtiyaç duyulan bugünlerde, asırlardır bir arada yaşayan insanların arasına ekilmeye çalışılan nifak tohumlarına karşı vatandaşlarımızı sağduyulu davranmaya çağırıyoruz" - AK Parti Van İl Başkanı Soğanda: - "Bu eylemi gerçekleştiren hainleri lanetliyoruz"

VAN (AA) - Hakkari'nin Dağlıca bölgesi ve Iğdır'da güvenlik güçlerine yönelik terör saldırıları Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Senatosunca kınandı.

YYÜ Senatosundan yapılan açıklamada, son günlerde meydana gelen terör olayları lanetlenerek yaşanan elim hadiselerin derin üzüntüye yol açtığı anımsatıldı. 

Ülkenin her tarafının şehit haberleriyle çalkalandığı belirtilen açıklamada, "7 Eylül 'de Dağlıca'da dün de Iğdır'da birçok vatan evladını şehit vermiş bulunmaktayız. Şehitlerimize rahmet, ailelerine başsağlığı, gazilerimize de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve tüm terör saldırılarını şiddetle lanetliyoruz" ifadesine yer verildi. 

Birlik ve beraberliğe şiddetle ihtiyaç duyulan bugünlerde asırlardır bir arada yaşayan insanların arasına ekilmeye çalışılan nifak tohumlarına karşı vatandaşlara sağduyu çağrısı yapılarak, "İzan, irfan ve akıl sahibi her vatandaşımız, mutlaka bilmektedir ki devlete karşı başarılı olamayan terör örgütleri, hile ve desiselerle güvenlik güçlerimize karşı kurdukları haince tuzaklarla ülkede bir kaos ortamı yaratmaya, kin ve nefret tohumları ekerek bizi birbirimize düşürmeye çalışmaktadırlar ancak tüm bu tuzaklar, halkın sağduyusu karşısında yok olmaya mahkumdur" değerlendirmesine yer verildi. 

AK Parti Van İl Başkanı Zahir Soğanda da yaptığı yazılı açıklamada, Dağlıca ve Iğdır'da meydana gelen hain saldırılar sonucu hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa ve yakınlarına baş sağlığı diledi.

Soğanda, "Bu eylemi gerçekleştiren hainleri lanetliyoruz.  AK Parti ve AK Parti'liler, 14 yılın her gününü büyüme ve değişim isteyen bir ülkeye direnenlere karşı verilen haklı bir mücadeleyle geçirmiştir" ifadesini kullandı.