Teröristler kayak tesisini ateşe verdi

Teröristler kayak tesisini ateşe verdi
Teröristler kayak tesisini ateşe verdi
- Gevaş ilçesindeki Abalı Kayak Merkezi, bir grup terör örgütü mensubu tarafından kundaklandı

VAN (AA) - Van'ın Gevaş ilçesinde bulunan Abalı Kayak Merkezi ve yakınındaki baz istasyonu, teröristler tarafından yakıldı.

Edinilen bilgiye göre, gece saatlerinde Abalı Kayak Merkezine saldıran bir grup PKK 'lı terörist, merkezin idari binası, sosyal tesisi ile bir GSM şirketine ait baz istasyonunu benzin dökerek ateşe verdi.

Tesiste bulunan görevlinin haber vermesi üzerine olay yerine giden itfaiye ekipleri, yangını kısa sürede söndürdü. Dumandan etkilenen görevli, Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Saldırıyı gerçekleştiren teröristler, gecenin karanlığından faydalanarak kaçarken olayın ardından Gevaş Kaymakamı Nedim Akmeşe ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, kayak merkezinde incelemede bulundu.

Kaymakam Akmeşe, inceleme sonrası AA muhabirine yaptığı açıklamada, saat 01.30 civarında 7 bölücü terör örgütü mensubunun kayak merkezini kundakladığını belirterek, idari bina, kafeterya ve bir baz istasyonunda hasar oluştuğunu söyledi.

Van'ın ve bölgenin hem turizm hem de spor merkezi olan kayak merkezine yapılan saldırıyı kınadığını ifade eden Akmeşe, "Uluslararası alanda dahi bölgeden yetişebilecek gençlerimize fırsat sunan bu tesise yapılan saldırının maksadının neye hizmet ettiğini de kamuoyunun vicdanına bırakıyoruz" dedi.