TOBB 12 Dev Adam Erciş Spor Salonu'nun devri yapıldı

VAN (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) iş birliği ile yaptırılan TOBB 12 Dev Adam Erciş Spor...

VAN (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) birliği ile yaptırılan TOBB 12 Dev Adam Erciş Spor Salonu'nun devir teslimi yapıldı.

Yapımı tamamlanan salon TBF yetkilileri tarafından Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne devredildi. 

2013 yılında yapımına başlanılan 372 seyirci kapasiteli tesiste, modern oturma koltuklarının yanı sıra antrenman, yönetici, doping kontrol, hakem ve oyuncu, taktik ve soyunma ve basın odaları ile duş, lavabo bölümleri bulunuyor.

Devir teslim töreninde konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, ilçeye kazandırılan tesisin devir teslim törenine katılmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

İnanç, spor salonu yapılırken her şeyin düşünüldüğünü ifade ederek, "İnşallah bu spor salonumuzda ülkemiz sporuna katkı sunacak. İlçemize başarılı sporcular kazandıracağımıza inanıyoruz. Başta Ercişli vatandaşlarımıza ve Van'ımıza hayırlı uğurlu olsun diyerek, salonun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" diye konuştu.