TOBB Van İl Genç Girişimciler İcra Komitesi, STK'ları ziyaret etti

TOBB Van İl Genç Girişimciler İcra Komitesi, STK'ları ziyaret etti
TOBB Van İl Genç Girişimciler İcra Komitesi, STK'ları ziyaret etti
VAN (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Van İl Genç Girişimciler İcra Komitesi, KOSGEB, DAKA ve MÜSİAD'ı ziyaret etti.İlk olarak KOSGEB İl...

VAN (AA) - Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Van İl Genç Girişimciler İcra Komitesi, KOSGEB, DAKA ve MÜSİAD'ı ziyaret etti.

İlk olarak KOSGEB İl Müdürü Emre Yörük'ü ziyaret eden komite üyeleri, başta girişimcilik eğitimleri olmak üzere birçok konu hakkında fikir alışverişinde bulundu.

En kısa zamanda Van Ticaret ve Sanayi Odasında iki girişimcilik kursu açma sözü alan heyet, ayrıca geçen ay yaptıkları girişim sonucu Erciş Ticaret ve Sanayi Odasında girişimcilik kursu açılmasını sağlayan Yörük'e teşekkür etti.

Daha sonra DAKA Genel Sekreteri Dr. Emin Yaşar Demirci'yi makamında ziyaret eden heyet, Van'da üretime yönelik neler yapılabileceği konusunda Demirci'nin görüşlerini aldı.

Demirci, gençlerin mutlaka üretim konusunda öncü olmaları gerektiğini ve kentin üretime yönelik girişimlerin az olmasının büyük eksiklik olduğunu söyledi.  

İcra Komitesi Başkanı Eren Görsel Gören ise başta ortaklık kültürünün geliştirilmesi olmak üzere kentte üretimin artırılması ve kalifiye eleman konularında projelerinin olduğunu belirterek, DAKA'dan bu konularda destek beklediklerini ifade etti.

Görüşmede, Genç Girişimciler İcra Komitesi öncülüğünde Van TSO'da açılan Sürekli Eğitim Merkezinde KOSGEB ve DAKA yetkililerinin katılımı ile bilgilendirme seminerleri ve eğitimler verilmesi konusunda da işbirliği yapıldı.

Genç Girişimciler İcra Komitesi üyeleri son olarak MÜSİAD Van Şubesi Başkanı Kerem Baynal ve yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

Verimli geçen ziyarette, Van'daki STK'ların kentin ekonomik çıkarları başta olmak üzere, sosyal , ekolojik ve kent yaşamını ilgilendiren konularda birlikte hareket etmeleri noktasında geniş katılımlı bir toplantı düzenleme kararı alındı.

STK ziyaretlerine, Genç Girişimciler İl İcra Komitesi Başkan Yardımcıları Necip Oflas ve Seyhan Demir ile komite üyeleri Adnan Ertürk, Oğuz Yörük, Umut Beyazağaç ve Van TSO Yönetim Kurulu Üyesi Diyaeddin Aldındal katıldı.