Trafik kazasında şehit olan emniyet amiri için tören

Trafik kazasında şehit olan emniyet amiri için tören
Trafik kazasında şehit olan emniyet amiri için tören
- Van'ın Edremit ilçesinde izinsiz gösterilere müdahale için gittiği olay yerinde bir otomobilin çarpması sonucu şehit olan İlçe Emniyet Amiri Önder'in cenazesi memleketi Tokat'a uğurlandı - Şehit emniyet amiri Önder'in tayininin Balıkesir'in Savaştepe ilçesine çıktığı ve ilişiğini kesmek için hazırlık yaptığı öğrenildi

VAN (AA) - Van'ın Edremit ilçesinde, izinsiz gösterilere müdahale etmek için gittiği olay yerinde yolun karşı tarafında geçmeye çalışırken bir otomobilin çarpması sonucu şehit olan İlçe Emniyet Amiri Namık Kemal Önder için tören düzenlendi.

Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Helikopter Filo Komutanlığı'nda saygı duruşuyla başlayan törende şehidin öz geçmişi okundu. 

Şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı, İl Müftüsü Nimetullah Arvas'ın okuduğu duanın ardından askeri uçakla memleketi Tokat'a uğurlandı.

Törende şehidin eşi Semra ve oğlu Abdulsamet, meslektaşları tarafından teskin edildi.

Törene, şehidin yakınları, Vali İbrahim Taşyapan, Kara Kuvvetler Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral İsmail Metin Temel ve Emniyet Müdürü Mahmut Karaaslan ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri de katıldı.

- Balıkesir'e tayini çıkmıştı

Şehit emniyet amiri Önder'in tayininin Balıkesir'in Savaştepe ilçesine çıktığı ve ilişiğini kesmek için hazırlık yaptığı öğrenildi.

İlçenin Süphan Mahallesi'nde Cizre'deki olayları bahane ederek izinsiz gösteri düzenleyen gruba müdahale için dün gece olay yerine giden Önder, yolun karşısına geçmeye çalışırken bir otomobilin çarpması sonucu ağır yaralanmış, kaldırıldığı Van Bölge ve Eğitim Araştırma Hastanesi'nde şehit olmuştu.