''Trafikte bisikletliler de var'' etkinliği

''Trafikte bisikletliler de var'' etkinliği
''Trafikte bisikletliler de var'' etkinliği
- Van'da Trafik Haftası kapsamındaki etkinlikte bisikletçiler şehir turu attı

VAN (AA) - Van'da bisiklet kullanıcılarına yönelik duyarlılık oluşturulması için etkinlik düzenlendi.  Emniyet Müdürlüğü tarafından Trafik Haftası kapsamında organize edilen etkinlikte bisikletçiler pedal çevirdi.

Van Valiliği önünde toplanan Van Bisikletçiler Derneği, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi ve Van Bisiklet Topluluğundan 60 bisiklet sürücüsü, Edremit Gebze Su Sporları Merkezine kadar şehir turu attı.

Van Emniyet Müdür Yardımcısı İbrahim Sever, yaptığı açıklamada, farkındalık yaratmak ve trafiğin önemini vurgulamak için böyle bir organizasyon gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Trafik Haftasında, bu konuda duyarlılık oluşturmak istediklerini ifade eden Sever, ''Bisiklet kulüpleri ve bisikletçiler ile yaklaşık 10 kilometre yol yaptık. Böylece trafiğe duyarlılığa dikkat çektik" dedi.

Etkinliğe katılan Şükran Dizici, iki yıldır bisiklet sporuyla ilgilendiğini, trafikte bisikletlerin de olduğunu göstermeyi amaçladıklarını ifade ederek, '' Türkiye 'nin her yerinde bisikletçiler artıyor. Trafikte gerçekten sorun yaşıyoruz. Bu nedenle organizasyona katıldık. İnşallah bu yönde duyarlılık oluşturmuşuzdur. Artık biz de 'trafikte varız' diyoruz" diye konuştu.