TSO Genç Girişimciler Kurulundan OSB'ye ziyaret

TSO Genç Girişimciler Kurulundan OSB'ye ziyaret
TSO Genç Girişimciler Kurulundan OSB'ye ziyaret
VAN (AA) - Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Görsel Görmen ve yönetim kurulu üyeleri, Organize Sanayi Bölgesi...

VAN (AA) - Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Genç Girişimciler İcra Kurulu Başkanı Görsel Görmen ve yönetim kurulu üyeleri, Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Şemsettin Bozkurt'u ziyaret etti.

Görmen, ziyarette yaptığı konuşmada, hedeflerinin ortaklık kültürünün geliştirilmesi olduğunu ifade etti.

Kentte her kesimin bir araya gelmesi için çalışma yapılması gerektiğini vurgulayan Görmen, "Ekonomisi gelişmiş illerin çözemeyeceği hiçbir sorun yoktur. Özellikle gençlerimizin kahve köşelerinden kurtulması ve ekonomik hayata atılması konusunda bizlere çok iş düşüyor. Lise ve üniversite öğrencileri başta olmak üzere işsiz olan diğer genç kitlemizi bir araya getirerek iş hayatına atılmaları noktasında OSB ile ortak hareket etmeliyiz" ifadelerini kullandı. 

Görmen, kentteki sanayicilerin desteklenmesinin ilk işleri olması gerektiğini belirterek, bunun için çok sağlam bir lobi çalışmasıyla merkezi yönetimle sürekli iletişim halinde olmaları gerektiğini ifade etti.

Mevcut sanayicilerin gelişmesinin, üretime atılmaya çalışan diğer girişimcileri etkileyeceğini anlatan Görmen, bu noktada yapacakları çalışmaların kent ekonomisine ışık tutacağını dile getirdi.

OSB Başkanı Şemsettin Bozkurt ise kentin menfaatleri için birlikte hareket etmeleri gerektiğini kaydederek, şöyle konuştu:

"Sizin gibi gençleri gördükçe iş yapma hevesimiz daha çok artıyor. Özellikle kentimizin, sanayisi gelişmiş illerle rekabet edebilmesi için çok fazla çaba sarf etmesi gerekiyor. Kentte iş yapan sanayicilerden alınan gelir vergisi, sigorta primi ve diğer kesintilerin daha düşük seviyede tutulması lazım. Hammaddenin kente getirilmesi veya ürünlerin pazarlanmasında ortaya çıkan ulaşım bedellerinin de asgari seviyelere çekilmesi için girişimlerimizi yoğunlaştırmamız gerekir."

Özellikle kentteki üretim hacminin genişletilmesi için OSB olarak tüm projelerde rol alabileceklerini belirten Bozkurt, Genç Girişimciler Kurulunun dinamik gücüne ihtiyaç olduğunu sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  OSB

  ,

  Kahve

  ,

  Ulaşım

  ,

  iletişim

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  sigorta

  ,

  kent

  ,

  genç

  ,

  yönetim