Turizm Haftası

Turizm Haftası
Turizm Haftası
- Çeşitli illerinden gelerek Van'da eğitimlerini sürdüren üniversite öğrencileri, Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında ilk defa Akdamar Adası'nı görme fırsatı buldu

VAN (AA) - Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Akdamar Adası'na gezi düzenlendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Daire Başkanı Kerem Tezcan ile Kültür ve Turizm İl Müdürü Muzaffer Aktuğ öncülüğünde adaya giden Yüzüncü Yıl Üniversitesi öğrencileri, karşılaştıkları manzaraya hayran kaldı. 

Erbane, gitar ve bağlama eşliğinde türküler söyleyerek halay çeken öğrenciler, çiçek açan badem ağaçlarıyla farklı bir güzelliğe bürünen adada bol bol fotoğraf çektirdi.

Turizm Haftası'nı çeşitli etkinliklerle kutladıklarını belirten Kültür ve Turizm İl Müdürü Aktuğ, etkinlikler kapsamında, il dışından gelerek Yüzüncü Yıl Üniversitesinde eğitimlerini sürdüren öğrenciler için Akdamar Adası'na gezi düzenlediklerini söyledi.

Öğrencilerden birçoğunun ilk defa adayı gördüğünü anlatan Aktuğ, özellikle ilkbahar döneminde çiçek açan badem ağaçlarıyla bambaşka bir görünüme bürünen Akdamar Adası'nı herkesin görmesi gerektiğini ifade etti.

Öğrencilerden Mardinli Mesut Yıldırım da ilk defa görme fırsatı bulduğu Akdamar Adası'nda farklı bir güzellikle karşılaştığını dile getirdi. 

Türkiye 'nin birçok yerindeki güzelliklerin Akdamar Adası'nın eşsiz görüntüsü karşısında sönük kaldığını anlatan öğrencilerden Ezgi Gülaç ise herkesi Van'ı ve adayı görmeye davet etti.