Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
VAN (AA) - Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayımladı.Özgökçe, mesajında,...

VAN (AA) - Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayımladı.

Özgökçe, mesajında, barış, huzur ve güvenliği bozmak isteyenleri caydıran, uyuşturucudan siber suçlara kadar emniyet ve huzuru bozanları gerekli tüm delillerle yakalayan, insan merkezli kalite hizmetleriyle güven veren polis teşkilatına büyük sorumluluklar düştüğünü bildirdi.

Polisin, zor şartlar altında, gece gündüz demeden büyük fedakarlıklarla, vatan, millet sevgisiyle, bilinçli ve ciddi bir sorumlulukla görevini yerine getirdiğine değinen Özgökçe, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Şüphesiz ki emniyet mensuplarımızın görevleri oldukça zorlu ve meşakkatli, bir o kadar da sorumluluğu yüksek ve dikkat isteyen bir görevdir. Polis, toplumun düzen, barış, huzur ve güvenlik içinde yaşamını sürdürmesine katkı sağlamaktır. Unutulmamalıdır ki, demokrasinin yaşaması diğer özgürlüklerin yanında ancak toplumda huzur ve güveninin sağlanmasıyla mümkündür. Demokrasi ve ekonomisi güçlü bir Türkiye 'de Emniyet Teşkilatımız da güçlü olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle şehit polislerimizi rahmet, gazilerimizi minnetle yad ediyor, halkımızın huzuru ve güvenliği için gece gündüz demeden çalışan tüm polislerimizin ve ailelerinin gününü en içten dileklerimle kutluyorum."