"Türkiye'de ve Dünyada Kadın Hakları" konferansı

"Türkiye'de ve Dünyada Kadın Hakları" konferansı
"Türkiye'de ve Dünyada Kadın Hakları" konferansı
VAN (AA) - AK Parti Van milletvekili adayı Prof. Dr. Ömer Çaha, Erciş ilçesinde "Anneler Günü" dolayısıyla "Türkiye'de ve Dünyada Kadın Hakları"...

VAN (AA) - AK Parti Van milletvekili adayı Prof. Dr. Ömer Çaha, Erciş ilçesinde "Anneler Günü" dolayısıyla " Türkiye 'de ve Dünyada Kadın Hakları" konulu konferans verdi.

Erciş Halk Eğitim Merkezinde gerçekleşen konferansa kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Konuşmasında annelerin kutsallığına değinen Çaha, anneliğin, Allah'ın insanoğluna lütfettiği en önemli değer olduğunu anlattı.

Çaha, şöyle konuştu:

"Annelik demek, şefkat, sevgi, merhamet, özveri, fedakarlık, duygu, aşk demektir. Annelik, bütün bu değerleri kapsayan bir değerdir. Annelerimiz, kadınlarımız geçmişte çok büyük acılar yaşadı. 28 Şubat bunun örneklerinden biridir ve hayatımızda hep bir kara leke olarak kalacaktır. O dönem bütün üniversiteler, kızlarımıza kapandı. Ama 2002 tarihinde AK Parti 'nin gelmesi, kadınlarımızın her hakka sahip olması mücadelesiydi. Tesettürlü kadına yapılan ayrımcılık had safhadaydı. Ama AK Parti'nin 2007'de yaptığı anayasal değişiklik çok önemli bir adımdı. Yapılan düzenlemelerle arktık kadınlarımızı her kurumda görmeye başladık. Hangi nedenle olursa olsun kadınlara karşı yapılan ayrımcılık asla kabul edilemez. Allah'a şükür bunları aştık. Daha da iyi noktalara geleceğiz."

Konuşmanın ardından konferans, kadınlara gül dağıtılmasıyla sona erdi.