Tuşba Belediyesi 2 bin kişiye iftar verecek

Tuşba Belediyesi 2 bin kişiye iftar verecek
Tuşba Belediyesi 2 bin kişiye iftar verecek
VAN (AA) - Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, ramazan ayının dayanışma, sevgi ve nimetleri paylaşımının zirveye çıktığı eşsiz bir zaman dilimi...

VAN (AA) - Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, ramazan ayının dayanışma, sevgi ve nimetleri paylaşımının zirveye çıktığı eşsiz bir zaman dilimi olduğunu söyledi.

Ramazan ayı ile ilgili açıklama yapan Başkan Özgökçe, bu ayın sabır ve rahmet ayı olduğu gibi aynı zamanda zenginler ve hali vakti yerinde olanlar tarafından fakirlerin doyurulduğu ve giydirildiği, yoksulların himaye edildiği, dul ve yetimlere kol kanat gerildiği, bireysel ve toplumsal manada nice iyiliklerin ve güzelliklerin yaşandığı bir sosyal yardımlaşma ve dayanışma ayı olduğunu söyledi.

Özgökçe, şunları kaydetti:

"Belediye olarak ilk yıldan itibaren şiar edindiğimiz kardeşlik iftar çadırımızda her gün yaklaşık bin 500 kişi ile rahatsız veya iftar çadırımıza gelemeyecek durumdaki yaklaşık 500 aileye de 4 çeşit sıcak yemek sefer taslarıyla evlerine teslim edeceğiz. Kinyas Kartal Bulvarı Otogar yanında 'Şehr-i Tuşba'da Şehr-i Ramazan' iftar çadırında yemeğinin yanı sıra ilahi, dini sohbetler, sinevizyon gösterisi ve çocuklar için çeşitli etkinlikler yer alacak. Ramazan duygusunu doya doya yaşamak isteyen herkesi çadırımıza bekliyoruz. Çadırda her akşam birçok kamu kurum ve kuruluşun daire amirleriyle sivil toplum örgüt temsilcisini konuk etmek ve onları iftarlarını çadırımızda açacak olan vatandaşlarımızla bir araya getirmek istiyoruz."