Tuşba Belediyesi, çöp konteyneri dağıtıyor

Tuşba Belediyesi, çöp konteyneri dağıtıyor
Tuşba Belediyesi, çöp konteyneri dağıtıyor
VAN (AA) - Tuşba Belediyesi, mahallelerde bulunan ağzı açık çöp bidonlarını kaldırarak, bunların yerine galvanizli modern kapaklı çöp konteynerleri...

VAN (AA) - Tuşba Belediyesi, mahallelerde bulunan ağzı açık çöp bidonlarını kaldırarak, bunların yerine galvanizli modern kapaklı çöp konteynerleri ile dış mekan çöp kutusu bırakıyor.  

Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü, çöp konteynerleri ile dış mekan çöp kutularını, plan ve programları doğrultusunda, önce merkez mahalleler ile okul ve resmi kurumlara dağıtmaya başladı.

Başkan  Fevzi Özgökçe, şehir merkezindeki mahalleler başta olmak üzere tüm çöp bidonlarını kaldırarak yerine modern çöp konteynerlerini bıraktıklarını ifade etti.

Yeni dağıtılan konteynerlerle, mahalleleri kötü görüntü ve pis kokulardan kurtaracaklarını belirten Özgökçe, daha temiz bir Tuşba için ilçede yaşayan herkesin el ele vererek yaşadığı alanları temiz tutması gerektiğini söyledi.

Çevrenin kirletilmemesinin, temizlenmesinden daha önemli olduğunu söyleyen Özgökçe, "Yapılan her hizmetin bir bedeli vardır. Bu bedelin de milli servet olduğunu unutmamamız gerekir. Bunun için vatandaşlarımızdan, yeni konteynerlere sahip çıkmasını, yerlerini değiştirmemesini, içinde ateş yakmamasını ve katı atıklarını belirtilen saatlerde attıktan sonra da kutuların kapaklarını kapatmasını istiyoruz" diye konuştu.

Şubat, mart ve nisan aylarında da çöp konteyneri dağıtımına devam edileceğini ifade eden Özgökçe, bugüne kadar 2 bin 500 çöp konteyneri dağıtıldığı, daha temiz, sağlıklı ve yaşanılabilir bir Tuşba için hiç durmadan çalışmaya devam edeceklerini belirtti.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Belediye

  ,

  Modern

  ,

  Mekan

  ,

  Okul

  ,

  başkan

  ,

  Resmi