Tuşba Belediyesi, çöp poşetleme sistemi başlattı

VAN (AA) - Tuşba Belediyesi, bazı merkezi mahallelerde çöp bidon ve konteynırlarını kaldırarak, çöp poşetleme sistemine geçti.Cadde ve sokaklardaki...

VAN (AA) - Tuşba Belediyesi, bazı merkezi mahallelerde çöp bidon ve konteynırlarını kaldırarak, çöp poşetleme sistemine geçti.

Cadde ve sokaklardaki çöp bidon ve konteynerlerinin yarattığı görüntü kirliliğini ortadan kaldırarak daha temiz bir ortam yaratmak isteyen Tuşba Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, pilot bölge seçtiği Abdurrahman Gazi ve İstasyon mahallelerinde çöp poşetleme sistemini hayata geçirdi.

Başlattıkları çalışmayla ilgili açıklama yapan Temizlik İşleri Müdürü Hakan Gündoğdu, projeyle ilgili bütün muhtarlarla bir araya gelerek gerekli bilgilendirmeleri yaptıklarını, mahallelerin yoğunluğuna göre çöplerin toplandığını kaydetti. 

İlçede sağlıklı bir yaşam adına bu tür çalışmalara önem verdiklerini bildiren Gündoğdu, "Halkımızın daha temiz bir ortamda yaşamasını hedefliyoruz. Bu uygulamayla sokaklarımız çöp bidonlarından ve pis kokulardan kurtuldu. Her gece 21.00 ile sabah 04.00 arasında, vatandaşlarımızın kapılarının önüne bıraktıkları çöp poşetlerini alıyoruz. Özellikle bu mahallelerde yaşayan vatandaşlarımızın bu saatlere çöplerini uygun alanlara bırakırsa tertemiz bir mahalleye sahip olacaklardır" dedi.

 


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Sabah

  ,

  Yaşam

  ,

  Gece

  ,

  açıklama

  ,

  Cadde