Tuşba Belediyesi, işçilerini çıkarmayacak

Tuşba Belediyesi, işçilerini çıkarmayacak
Tuşba Belediyesi, işçilerini çıkarmayacak
VAN (AA) - Tuşba Belediyesi, basında "işçi çıkarma" şeklinde yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.Tuşba Belediyesi'nden yapılan yazılı...

VAN (AA) - Tuşba Belediyesi, basında "işçi çıkarma" şeklinde yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Tuşba Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün işçi çıkaracağı şeklinde basında yer alan haberlerin tamamının asılsız ve yersiz olduğu vurgulandı.

Mevcut ihalenin 2 Eylül 2014 tarihinde başladığı, 30 Aralık 2014 tarihinde sona erdiği ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

"Bahse konu personellerin hiçbirini belediyemiz işe almadığı gibi belediyemiz işten de çıkarmamıştır. Yeni ihalemiz 31 Aralık 2014 günü başlamış olup, tüm personeller yüklenici firma tarafından istihdam edilmektedir. Şu ana kadar yapmış olduğumuz hiç bir işte insan ayırımı yapmadık, hiç kimsenin inancına, görüşüne, düşüncesine bakmadık. Herkesi insani olarak değerlendirdik. Yapılan açıklamaların tamamı ön yargı ile yapılmış olup, gerçekleri yansıtmamaktadır. Haberin içeriğinden de yayınlananların doğru olmadığı aşikardır. 'Çamur at, tutmasa da izi kalır' doğru bir hesap değildir. Bu haberi yapanların tek taraflı değil, şeffaf habercilik yapmalarını temenni ediyoruz. Tuşba Belediyesi olarak her zaman halka hizmeti Hakka hizmet olarak belirlemiş olup, tüm hizmetlerimizi bu düsturla gerçekleştiriyoruz. Belediye olarak böylesi asılsız haberlere itibar etmeden hizmeti nimet bilerek yolumuza devam edeceğiz. Hedefimiz büyük, yolumuz uzun. Bu kutlu yolda yılmadan halkımıza hizmetkar olamaya devam edeceğiz."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Belediye

  ,

  eylül

  ,

  zaman

  ,

  Yargı

  ,

  firma

  ,

  hizmet

  ,

  Aralık