Tuşba Belediyesi'nden karla mücadele çalışması

Tuşba Belediyesi'nden karla mücadele çalışması
Tuşba Belediyesi'nden karla mücadele çalışması
VAN (AA) - Tuşba Belediyesi, dün öğle saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışının ardından kapalı olan mahalle aralarında karla mücadele...

VAN (AA) - Tuşba Belediyesi, dün öğle saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışının ardından kapalı olan mahalle aralarında karla mücadele çalışmalarına başladı.

Gece geç saatlerde yağışın etkisini kaybetmesiyle karla mücadele çalışmalarına başlayan Tuşba Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İlk olarak 8 merkez mahallede araç ve yaya trafiğinin yoğun olduğu yolları makineleriyle temizleyen ekipler, tuzlama çalışmalarını yaptıktan sonra, ilçeye bağlı diğer mahalle yollarına yöneldi.

Karla mücadele çalışmalarını ilçe genelinde 8 kamyon, 6 greyder, 4 loder, 5 hidromek, bir tuzlama aracı ve 30 kişilik personelden oluşan 10 ayrı ekiple sürdürdüklerini belirten Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, belediyenin Ak Masa'sına gelen ihbar telefonlarını anında değerlendirerek ekiplerin yönlendirildiğini söyledi.

İnsanın bu tür konularda muhatabını bulması, sorununun dinlenmesi ve çözülmesinin çok önemli olduğunu anlatan Özgökçe, "Karla mücadele çalışmalarında Ak Masa, birimin kurulmasının ne kadar doğru ve isabetli bir karar olduğunu ortaya koydu. Bizim bu noktada yaptığımız sosyal belediyeciliktir. İnsanlara telefonlarımızı veriyor ve bizi arayın diyerek, 'Biz halkımız için uğraşıyoruz' mesajını veriyoruz" şeklinde konuştu.

Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin dün geceden itibaren çok büyük bir özveriyle çalıştığını kaydeden Özgökçe, öncelikli hedeflerinin hiçbir mahallede tek bir ara sokağın dahi kapalı kalmamasını sağlamak olduğunu vurguladı.

Özgökçe, ayrıca kimsesi olmayan yaşlı ve hasta vatandaşların kendilerine müracaat etmeleri halinde evlerinin damları ile bahçelerini de temizlediklerine dikkati çekerek, yolları kapalı olan vatandaşların 444 60 11, 0533 483 77 64 veya 0537 441 20 20 nolu telefonları aramaları durumunda ekiplerin hemen yönlendirileceğini dile getirdi.

Yollarını açan ekiplere ve yolların sürekli açık tutulması talimatını veren Başkan Özgökçe'ye teşekkür eden İskele Mahallesi sakinlerinden İsmail Kalay, ekiplerin büyük bir özveriyle çalıştığını ve bundan dolayı memnuniyetini ifade etti.

Tuşba Belediyesi'nin çalışmalarından memnun olduğunu belirten Kalay, "Belediye maddi ve manevi her konuda bize yardımcı oluyorlar. Çöplerimizin zamanında temizlenmesinden tutun tüm belediyecilik alanında yaptığı çalışmalarından dolayı memnunuz. Allah onlardan razı olsun" dedi.

Şemsibey Mahallesi'nde ikamet eden Cahit Sümertaş ise araçların sürekli yol açmak için çalıştığını ve mağduriyetlerinin giderildiğini belirterek, "Tuşba Belediyemiz çok iyi çalışıyor. Kar yağdığı an gelip yolumuzu temizliyor. Eskiden kar yağarken hep afetlerden, yolda kalma haberleri duyardık, Tuşba Belediyesi ile kar yağışının rahmet boyutunu anlamış olduk" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Belediye

  ,

  Gece

  ,

  ilçe

  ,

  ,

  başkan

  ,

  sosyal

  ,

  kar