Tuşba Belediyesinin hizmetleri

Tuşba Belediyesinin hizmetleri
Tuşba Belediyesinin hizmetleri
VAN (AA) - Tuşba Belediyesi, Alaköy Mahallesi'ndeki hizmetlerinin açılışını yaptı.Açılışa Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, AK Parti Van...

VAN (AA) - Tuşba Belediyesi, Alaköy Mahallesi'ndeki hizmetlerinin açılışını yaptı.

Açılışa Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, AK  Parti  Van Milletvekili Burhan Kayatürk, AK Parti Van milletvekili adayı Ebubekir Kaçmaz, Alaköy mahalle sakinleri katıldı.

Kilit parke taşı, çocuk parkı ve oyun grupları, ağaçlandırma, yeşil alan, cami ve okul sahalarının düzenlenmesi çalışmalarının açılışında konuşan Başkan Özgökçe, yola çıkarken tek dertlerinin bunca yıldır bölgede gecikmiş hizmetler olduğunu ve bunun için verdikleri sözleri bir bir yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi.

Özgökçe, şöyle konuştu:

"Muhabbet şehri Tuşba'yı öyle bir hale getireceğiz ki Allah nasip ederse, bölgede herkes 'Tuşba ilçesinde yaşamalıyız, Tuşbalı olmalı, Tuşba'nın ayrıcalıklarından yararlanmalıyız' diyecek. Başta Alaköyü Mahallemiz olmak üzere 67 mahallemizi öyle bir hale getireceğiz ki bunların İstanbul , Konya ve Ankara 'daki mahallelerden farkı olmayacak. Bu amaçla yola çıktık. Daha işin başındayız. Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır. Tüm mahallemizin sokak, okul bahçeleri, cami ve taziye bahçeleri kilit parke taşıyla kaplandı. Allah'ın izniyle daha güzel hizmetlerimizi, tüm 67 mahallemizde süratle hayata geçireceğiz ve bu güzel memleketi yaşanır, huzurlu bir memleket haline getireceğiz."