Tuşba Belediyesi'nin ilaçlama çalışması

Tuşba Belediyesi'nin ilaçlama çalışması
Tuşba Belediyesi'nin ilaçlama çalışması
VAN (AA) - Tuşba Belediyesi'nin Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilkbaharda başlattığı ilaçlama çalışmalarını devam ettiriyor.Belediye...

VAN (AA) - Tuşba Belediyesi'nin  Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilkbaharda başlattığı ilaçlama çalışmalarını devam ettiriyor.

Belediye ekipleri, insan ve hayvanlardan kan emmeleri, hızla üremeleri ve çok sayıda öldürücü hastalık etkenini taşıyan sivrisinek ve haşerelere karşı başlattığı ilaçlama çalışmalarını, 3 ekip ve 11 personel ile 45 noktada 1 Nisan'dan bu yana sürdürüyor.

Tuşba Belediye Başkanı Fevzi Özgökçe, yaptığı açıklamada, vatandaşların sağlığı için, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından gerekli tedbirleri alındığını söyledi.

Düzenli biyolojik ilaçlama programı ile çalışmaların devam ettiğini belirten Özgökçe, şöyle konuştu:

"İlaçlama çalışması yapılmadan önce göl, gölet, dere, sazlık gibi alanlarda numune alınarak sivrisinek larva popülasyon yoğunluğunu belirleyerek ilaçlamanın gerekli olup olmadığını, ilaçlama yapılacak ise dozu ve süresi ekiplerce tespit edildi. Sonra yoğunluğuna göre ilaç dozu artırılarak sık sık ilaçlama yapıldı. İlaçlamadan sonra farklı günlerde numune alınarak popülasyon kontrol edildi. Popülasyonun düşük olduğu yerlerde daha az ilaç kullanmaktayız."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  personel

  ,

  koruma

  ,

  Karşı