Tuşba Belediyesinin yol yapım çalışmaları

VAN (AA) - Van Merkez Tuşba Belediyesi, mahallelerde yol yapım çalışmalarını sürdürüyor.Şemsibey Mahallesi'nde başlattığı yol asfaltlama...

VAN (AA) - Van Merkez Tuşba Belediyesi, mahallelerde yol yapım çalışmalarını sürdürüyor.

Şemsibey Mahallesi'nde başlattığı yol asfaltlama çalışmalarını tamamlayan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, bugün de Seyrantepe Mahallesi'ndeki Abdulhamit Han İlkokulu ve Ortaokulu, Atatürk Anadolu Lisesi ile Seyrantepe Anaokulu'nun ulaşımını sağlayan toprak ve kullanılmaz halde olan yolun stabilize çalışmalarını tamamladı.

İlçe merkezinden uzak 23 mahallede yol genişletme ve stabilize çalışmalarını da tamamlayan ekipler, altyapısı tamamlanan yollarda asfaltlama ve kilit taşı döşeme çalışmaları yürütüyor.

Çalışmaları Fen İşler Müdürü Naci Cezlan ile inceleyen Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Tuşba ilçesinin coğrafi yapısından kaynaklı sarp ve kayalık alanlar olmasının yapım maliyetini arttığını söyledi.

Şartların, çalışma azimlerini kırmayacağını ifade eden Başkan Özgökçe, şöyle koruştu:

"İnşallah tüm Tuşba sakinlerimizi temiz ve güzel yollara kavuşturacağız. Vatandaşlarımız artık çukur, çamur ve çöpten kurtulacak. Bölgede sezonun kısa olmasına rağmen çalışmalar ara vermeden devam edecek. İnşallah belirlediğimiz hedefi bayramdan sonra yakalamış olacağız. Çünkü bütün mahallerimizde yılların getirdiği sorunlar mevcut. Bunları minimize etmek için gecemizi gündüzümüze katarak çalışıyoruz. Allah'ın izni ile stratejik plan dahilinde Tuşba, yolları, çevre düzeni, çocuk oyun alanları, semt pazarları, semt spor alanları, bilgi evleri, park ve bahçeleri vb modern yaşanır bir kent haline getireceğiz."


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Van

  ,

  Anadolu

  ,

  çevre

  ,

  spor

  ,

  Belediye

  ,

  Oyun

  ,

  Bugün

  ,

  Çocuk

  ,

  Modern

  ,

  ilçe

  ,

  ,

  başkan

  ,

  kent

  ,

  Uzak