Vadi Doğa Spor Kulübünden duyarlı davranış

Vadi Doğa Spor Kulübünden duyarlı davranış
Vadi Doğa Spor Kulübünden duyarlı davranış
VAN (AA) - Erçek Gölü sahilinde etkinlik düzenleyen Vadi Doğa Spor Kulübü üyeleri, çöplerle kirletilen sahilde temizlik yaptı.Vadi Doğa Spor Kulübü...

VAN (AA) - Erçek Gölü sahilinde etkinlik düzenleyen Vadi Doğa Spor Kulübü üyeleri, çöplerle kirletilen sahilde temizlik yaptı.

Vadi Doğa Spor Kulübü ile Arama Kurtarma Ekoloji Derneği (NASSAR) üyeleri, piknikçiler tarafından kirletilen Erçek Gölü sahilinde çöp topladı.

AA muhabirine açıklama yapan NASSAR Başkanı Ömer Demez, kulüp olarak doğadan uzak kalmış insanları yeniden doğayla buluşturmayı amaçladıklarını, ancak bunu yaparken de yine insanlar tarafından kirletilen doğal güzellikleri de ellerinden geldiği kadarıyla temizlemeye çalıştıklarını söyledi.

Demez, şöyle konuştu:

"Kulüp ve derneğimizin üyeleriyle Erçek Gölü sahilinde bir araya gelmek istedik. Etkinliğimizin birinci ayağı olan doğal güzellikleri gezip tanıma amacını yerine getirdikten sonra piknik olarak da kullanılan bu bölgenin kirletildiğini gördük. Ekip olarak tüm etkinliklerde elimizden geldiği kadarıyla doğayı temizliyoruz. Ancak burada insanların doğaya daha fazla zarar verdiğine şahit olduk. Buradan doğal güzellikleri kirleten vatandaşlarımıza seslenmek istiyorum. Lütfen kirlettiğiniz alanın sizden sonra gelecek çocuklarınız tarafından da kullanılacağını unutmayın. Bugün attığınız çöplerin, yarın buraya gelmek isteyen çocuklarınıza zarar vereceğini unutmayın."

Açık alanda toplanan çöpleri yakan grup üyeleri, etkinliği tamamladıktan sonra il merkezine hareket etti.    


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  spor

  ,

  Bugün

  ,

  doğa

  ,

  Kulüp

  ,

  açıklama

  ,

  Uzak