Vali Taşyapan, başarılı antrenör ve öğretmenleri ödüllendirdi

Vali Taşyapan, başarılı antrenör ve öğretmenleri ödüllendirdi
Vali Taşyapan, başarılı antrenör ve öğretmenleri ödüllendirdi
VAN (AA) - Vali İbrahim Taşyapan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce düzenlenen törende, başarılı beden eğitimi öğretmenleri ile...

VAN (AA) - Vali İbrahim Taşyapan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nce düzenlenen törende, başarılı beden eğitimi öğretmenleri ile antrenörlere ödüllerini verdi.

Kentteki bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Taşyapan, başarının özellikle sporda daha çok ölçülebilen bir kavram olduğunu söyledi. 

Antrenörlerin hem yerelde, hem Türkiye geneli, hem de uluslararası alanda yarıştığını kaydeden Taşyapan, "Yarıştığınız alanlar itibariyle başarı olmazsa olmazdır. Bu nedenle hedefi başarı olan bu tür toplantıları kayda değer buluyorum. Eksikliklerin görülmesi ve giderilmesine yönelik çalışmalar adına da çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Spor yetenek ve eğitim işidir. Bu nedenle antrenörler burada önem kazanır. Hedefe kilitlenen bir antrenör sporcular üzerinde artı değer oluşturur" diye konuştu.

Sporcuların hem beden, hem ahlaken sağlam olmaları konusunda antrenörlerine büyük görev düştüğünü vurgulayan Taşyapan, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Sporun bütün insanlığa faydalı olması bir tarafa, uluslararası müsabakalarda yarışacak elit sporcuların yetiştirilmesine katkıda bulunmanız gerekir. Ülkelerin, illerin reklamını en iyi yapan dallardan biri spordur. Sporcuların çocukluktan seçilip yetiştirilmesi, sonra da belirli bir programla yetiştirilip başarı elde edecek hale getirilmeleri hepimizin hedefi olmalıdır."

Taşyapan, ardından olimpiyatlara gidecek sporcuların hazırlanmasındaki katkılarından dolayı 10 antrenör ile görev yaptıkları okullar ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü arasındaki koordinasyonu sağlayarak başarılı sporcuların yetişmesine yönelik katkıları olan 5 beden eğitimi öğretmenine ödüllerini verdi.

Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç ve ilçe milli eğitim müdürleri, antrenör ve beden eğitimi öğretmenleri katıldı.