Valilikten, yıkım açıklaması

VAN (AA) - Valilik, Cevdetpaşa Mahallesi İkinisan Caddesi üzerinde deprem sonrası yıkılması beklenen Kupik Sitesi hakkında basında yer alan haberlere...

VAN (AA) - Valilik, Cevdetpaşa Mahallesi İkinisan Caddesi üzerinde deprem sonrası yıkılması beklenen Kupik Sitesi hakkında basında yer alan haberlere yönelik açıklama yaptı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında Cevdetpaşa Mahallesi İkinisan Caddesinde bulunan Kupik Sitesinin yıkımı ile ilgili haberlerin yer aldığı hatırlatıldı.

Sitenin 5 bloktan oluştuğu, 2011 yılında meydana gelen depremlerden sonra yapılan hasar tespit çalışmaları neticesinde A bloğun orta, B, C, D ve E blokların ise ağır hasarlı olarak tespit edildiği ifade edildi.

Birkaç kez yıkım için tebligat yapılmasına rağmen daire sahipleri tarafından sitenin hasar durumunun dava edildiği açıklamada, " Mahkeme süreci devam ettiği için yıkım işlemi gerçekleştirilememiştir. Yerel mahkeme Kupik Sitesinin A bloğunun orta, B, C, D ve E bloklarının ise ağır hasarlı olduklarına karar vermiştir. Mahkeme kararının kesinleşmesine müteakip yıkım işlemi gerçekleştirilecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  Van

  ,

  Mahkeme

  ,

  Yayın

  ,

  Daire

  ,

  açıklama