Van AVM hizmete açıldı

Van AVM hizmete açıldı
Van AVM hizmete açıldı
VAN (AA) - Global Yatırım Holding tarafından inşa edilen ve 50 milyon dolara mal olan Van Alışveriş Merkezinin (Van AVM) açılışı yapıldı.Açılış...

VAN (AA) - Global Yatırım Holding tarafından inşa edilen ve 50 milyon dolara mal olan Van Alışveriş Merkezinin (Van AVM) açılışı yapıldı.

Açılış öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelen Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Bensel, açılıştan dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

Yoğun bir çalışmanın ardından 18 ay gibi kısa bir sürede AVM'nin kapılarını açmayı başardıklarını ifade eden Bensel, yatırımlarının sadece Van için değil, tüm bölge halkı için de çok büyük anlamının olduğuna inandıklarını ifade etti.

Van'ın kendine has dinamiklerinin olduğunu belirten Bensel, şöyle konuştu:

"Van'ın bu özelliğini desteklemeye, enerjimizi Van'a aşılamaya geldik. Van, üniversitesi, sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimleri ve sahip olduğu sosyal, kültürel ve ekonomik değerlerle Doğu'nun incisi olarak anılan bir kent. Van'ın sahip olduğu değerlerin yanı sıra geleceğe yönelik potansiyelinin de ne kadar çok olduğunu gördük. Bugün, çok güzel bir birlikteliğin en önemli adımlarından birini atıyoruz. Bu dev proje Vanlılar'ın en önemli istihdam kaynaklarından biri olarak da öne çıkıyor. Bugün itibariyle bine yakın Vanlı kardeşimizin burada işe başlaması, bizler için çok büyük bir onur. Ümit ediyorum bu sayı ilerleyen günlerde daha da artar. Bugün sadece bir açılışa değil, Van için çok önemli bir dönüm noktasına şahitlik ettiğimize inanıyorum. Vanlılar'ın, aileleriyle, arkadaşlarıyla, değer verdikleri tüm insanlarla bir arada olabileceği dev bir projeye imza attık. Şehrin en güzel yemek ve eğlence alanlarının yanı sıra giyimden, kozmetiğe, gıdadan, konfeksiyona kadar çok sayıda mağazayı da tek bir çatı altında kente kazandırdık. 55 bin metrekare gibi geniş kullanım alanı olan Van AVM'de 90 markayı bir araya getirdik."

Açılışıyla Vanlılar'ın akınına uğrayan Van AVM'de, hem mağazalar hem de eğlence alanları yoğun ilgi gördü.

Çocuklara özel olarak hazırlanan yüz boyama, maskot, tahta bacak, canlı heykel, jonglör, maskot bando, baskılı balon dağıtımı etkinleriyle minik misafirler doyasıya eğlendi.

Açılışa Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya, Van İpekyolu Kaymakamı Sabri Uzun, Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu üyeleri, meslek odaları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.