Van Büyükşehir Belediyesi'nden ramazan hazırlıkları

Van Büyükşehir Belediyesi'nden ramazan hazırlıkları
Van Büyükşehir Belediyesi'nden ramazan hazırlıkları
VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan ramazan ayı öncesinde hazırlıklarını tamamladı. Ramazan boyunca kentte bin kişilik iftar çadırı...

VAN (AA) - Van Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan ramazan ayı öncesinde hazırlıklarını tamamladı. 

Ramazan boyunca kentte bin kişilik iftar çadırı kurarak vatandaşlara sıcak yemek verecek olan Büyükşehir Belediyesi, aynı zamanda farklı tarihlerde çeşitli etkinlik, konser, dinleti ve iftar organizasyonları düzenleyecek.

Van Belediyesi eski hizmet binasının arkasında bulunan alana iftar çadırı açacak olan büyükşehir, burada günlük bin kişiye 3 çeşit sıcak yemek dağıtacak. Büyükşehir Belediyesi aşevinde hazırlanacak yemekler iftar çadırına getirilerek burada halka dağıtılacak.

İftar sonrasında 6 mahalle ve 2 ilçede dengbej dinletisi, müzik dinletileri ve iftar organizasyonları hazırlayacak olan Büyükşehir Belediyesi, ayrıca tanınmış ünlü sanatçıların katılacağı konser düzenleyecek.

Ramazan ayı nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya, ramazan ayının hoşgörü, paylaşım ve birlikte yaşama vesile olmasını diledi.

Bu ay vesilesiyle ön plana çıkacak olan bu duyguların her daim devam etmesi gerekliliğine işaret eden Kaya, mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Bu mübarek ay, dünyada ve coğrafyamızda yaşanan tüm savaş, acı ve gözyaşlarının dinmesine vesile olmasını diliyoruz. Bizler ve halkımız için büyük anlamlar taşıyan ramazan ayının, halkımızın birlikteliğine ve halkların bir arada yaşamasını pekiştireceğine inancımız tamdır. Belediye olarak da halkımızın bu ayı huzur içerisinde geçirmeleri için gereken her türlü çabayı göstereceğimizi ifade ediyoruz. Bu vesile ile tüm halkımızın ramazan ayını kutluyor, barış ve kardeşliğe vesile olmasını temenni ediyoruz."