Van depreminin 3. yılı

Van depreminin 3. yılı
Van depreminin 3. yılı
- Vangölü Gazeteciler Cemiyeti, Van depreminde hayatını kaybeden DHA muhabirleri Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir'in ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı

VAN (AA) - Vangölü Gazeteciler Cemiyeti (VGC), Van depreminde hayatını kaybeden DHA muhabirleri Sebahattin Yılmaz ve Cem Emir'in ölüm yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

VGC tarafından yayımlanan mesajda, 9 Kasım 2011'de Bayram Oteli'nin yıkılmasıyla hayatını kaybeden DHA muhabirleri Yılmaz ve Emir'e Allah'tan rahmet, acılı ailelerine ve meslektaşlarına başsağlığı dileğinde bulunuldu.

Mesajda, şu ifadelere yer verildi:

" Bugün hüzün kokan, acıtan, kanatan 9 Kasım. Onlarca hayat, gazeteci arkadaşlarımız gibi 9 Kasım'daki depremde yitip gitti. 3 yıl oldu. Acıları yüreğimizi ilk günkü gibi yakıyor. Onların hayata, mesleklerine dair verecekleri çok şeyleri vardı. Ama hayatın gerçeği ölüm, onları bizden aldı. Onlar kamuoyunu gelişmelerden haberdar etmek isterken hayatlarını kaybettiler. Ailelerini, sıkıntılarını, çalışma şartlarını hiç düşünmeden canla başla en iyiyi vermek için çabaladılar. Mesleklerine duydukları sevgi tüm imkansızlıkların ve olumsuzlukların önüne geçti. Sonucunda da bu sevginin bedelini de hayatlarıyla ödediler.

Kasım ayı bize acı bir hatıra bıraktı. Biz, Sebo dayımızın ve Cem kardeşimizin aziz hatırasını yaşatmaya çalışıyoruz. Onları unutmamak ve unutturmamak için çabalıyoruz. Bu vesile ile Vangölü Gazeteciler Cemiyeti olarak arkadaşlarımızı vefatlarının 3. yılında saygı ve rahmetle anıyor, sevenlerine ve ailelerine tekrar başsağlığı diliyoruz."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  hayat

  ,

  Bugün

  ,

  Gazeteci