"Van Gölü Kirlenmesin" kampanyası

"Van Gölü Kirlenmesin" kampanyası
"Van Gölü Kirlenmesin" kampanyası
VAN (AA) - Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Meslek Yüksekokulu tarafından başlatılan "Van Gölü Kirlenmesin" kampanyası çerçevesinde Erciş...

VAN (AA) - Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Van Meslek Yüksekokulu tarafından başlatılan "Van Gölü Kirlenmesin" kampanyası çerçevesinde Erciş sahilinde temizlik çalışması yapıldı.

İki gün sürecek temizlik kampanyası, Van, Erciş, Adilcevaz, Ahlat, Tatvan ve Gevaş sahillerinde yürütülecek.

Erciş sahilinde başlatılan temizlik kampanyasında, Erciş  Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri ile Erciş MYO öğrencileri, ilçe sahilindeki çöpleri topladı.

Van MYO Öğretim Üyesi Erdoğan Özel, yaptığı açıklamada, Van Gölü sahili çevresindeki kirliliğe dikkat çekmek amacıyla etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Van Gölü havzasının Bitlis ve Van için önemli olduğunu ifade eden Özel, "Kirlilik, ekonomiye ve turizme büyük maliyetler doğurur. Van Gölü kirliliğine dikkat çekmek için öğrencilerimizle böyle bir etkinlik yaptık. Bizlere bu fırsatı veren YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal'a, Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar'a, öğretim görevlilerine ve öğrencilere teşekkür ediyoruz" dedi.