Van Gölü sahilinde temizlik kampanyası

Van Gölü sahilinde temizlik kampanyası
Van Gölü sahilinde temizlik kampanyası
VAN (AA) - Erciş Kaymakamlığı ile Boğaziçi Yönetim Anonim Şirketi, Van Gölü kirliliğine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla sahilde çöp...

VAN (AA) - Erciş Kaymakamlığı ile Boğaziçi Yönetim Anonim Şirketi, Van Gölü kirliliğine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla sahilde çöp toplama kampanyası başlattı.

"Sakinlerle yönetim el ele gölümüzü temizliyoruz" sloganıyla başlatılan proje kapsamında, ilçe merkezindeki sahil yolunda çevre temizliği yapıldı. 

Etkinliğe, İlçe Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, Boğaziçi Yönetim Anonim Şirketi Genel Müdürü İlhan Aydın Kartal, Erciş Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü İbrahim Şabap, Erciş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nurullah Çiftçi, Erciş ve Edremit AFAD siteleri yönetim kurulları ve site yönetim müdürleri, sivil toplum kuruluşları, Erciş AFAD sitelerinde bulunan bölge sakinleri, öğrenciler ve çevre gönüllüleri katıldı.

Dünyayı atalarından miras değil çocuklarından emanet aldıklarını belirten Yaşar, "Temiz bir çevrede yaşamak kentli olmanın, modern olmanın, kendimize ve çevremize duyduğumuz saygının bir gereğidir. Hepimiz temiz bir çevrede yaşamayı fazlasıyla hak ediyoruz. Gelin hep birlikte, el birliğiyle çevremizi temiz tutalım. Geleceğimiz olan çocuklarımıza güzel bir çevre bırakalım" dedi.

Kartal ise, Van'a bin 800 rakımda deniz havası yaşatan, şifa kaynağı ve hayat veren Van Gölü'nün bölge için önemine değinerek, "Göl bizim emanetimizdir. Erciş ilçesi başta olmak üzere Edremit, Tuşba ve İpekyolu ilçelerinde hizmet verdiğimiz siteler, genelde göl manzaralı ve sahile yakın olan bölgelerdedir. Bizlere en temiz haliyle emanet edilen bu alanları, komşularımızla sahiplenmemiz, tüm güzelliği ve ihtişamı ile gelecek nesillere bırakmamız gerekmektedir" dedi.

Konuşmaların ardından etkinliğe katılan protokol üyeleri ve vatandaşlar, sahilde çöp topladı.