Van TSO Ankara ofisinin tanıtım programları

VAN (AA) - Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Ankara Ofisinin, Van ile ilgili tanıtım programlarını sürdürdüğü bildirildi.Van TSO'dan yapılan yazılı...

VAN (AA) - Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Ankara Ofisinin, Van ile ilgili tanıtım programlarını sürdürdüğü bildirildi.

Van TSO'dan yapılan yazılı açıklamada, Van TSO Ankara Direktörü Tolga Yüksel'in, Portekiz Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Celeste Mota Tezsezen'i ziyaret ettiği kaydedildi.

Ziyarette Yüksel'in, Van TSO tarafından kentin tarım, hayvancılık, turizm ve güneş enerjisi sektörleri hakkında hazırladığı raporları anlattığı, özellikle organik tarım ve güneş enerjisi sektörleriyle ilgili olası birlikleri hakkında istişarelerde bulunduğu bildirildi.

Müsteşar Tezsezen'in ise 2015 yılında büyükelçi ve iş adamlarından oluşan bir heyetle Van'ı ziyaret edebilecekleri, olası işbirliği ve yatırımları içeren her türlü projeye destek vereceklerini belirttiği dile getirildi.

Öte yandan açıklamada, Türk-İskoç Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şahin Vahap Fırat da Van TSO Ankara Ofisini ziyaret ettiği kaydedildi.

Ziyarette, Birleşik Krallık sınırları içinde bulunan İskoçya'nın öncelikli sektörleri arasında bulunan "yenilenebilir enerji kaynakları" hakkında olası iş birlikleri ve bilgi paylaşımı için görüş alış verişinde bulunulduğu, Yüksel'in ise konuklara Van'ın ekonomik durumuyla ilgili bir sunum yaptığı aktarıldı.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Ankara

  ,

  Turizm

  ,

  Tarım

  ,

  Güneş

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  büyükelçi

  ,

  Enerji

  ,

  2015