Van TSO'dan dolandırıcılık uyarısı

Van TSO'dan dolandırıcılık uyarısı
Van TSO'dan dolandırıcılık uyarısı
VAN (AA) - Van Ticaret ve Sanayi Odası, yüksek kazanç vaadinde bulunan kişilere karşı uyarıda bulundu.Odadan yapılan yazılı açıklamada, kentte son...

VAN (AA) - Van Ticaret ve Sanayi Odası, yüksek kazanç vaadinde bulunan kişilere karşı uyarıda bulundu.

Odadan yapılan yazılı açıklamada, kentte son günlerde bazı finansal kuruluşların adını kullanarak yüksek oranda mevduat getirisi vaadinde bulunan kişi ve kişiler olduğunun gözlemlendiği bildirildi.

Bu kişilere karşı dikkatli olunması gerektiği belirtilen açıklamada, şöyle denildi:

"Bilindiği üzere mevduat toplama ve buna bağlı iş ve işlemler, yasal mevzuatlar çerçevesinde yürütülmesi gereken konulardır. İşleme girme açısından en hızlı çevrilebilir ve en düşük komisyonlu yatırım araçları olarak piyasaya lanse edilen bu çalışmaların hukuki altyapısı araştırılarak, uygulamaya ilişkin gerekli izin belgelerinin incelenmesi önem arz etmektedir. Yüksek kazanç elde edileceğine yönelik garanti veren ve yasal izni olmayan firmalardan uzak durulmasında yarar görülmektedir. Bu tip sözler sadece yatırımcıları baştan çıkarmak ve büyük kazançlar elde edebileceklerine inandırmak için sarf edilen sözlerdir. En başarılı profesyonel yatırımcıların bile garanti edemeyeceği kazançlara ulaşılabileceğini söylemek basit bir kandırmacadır." 

 


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Yatırım

  ,

  Sözler

  ,

  Garanti

  ,

  sanayi

  ,

  ,

  Uzak

  ,

  Karşı