Van TSO'dan esnafa destek çağrısı

Van TSO'dan esnafa destek çağrısı
Van TSO'dan esnafa destek çağrısı
VAN (AA) - Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Başkanı Necdet Takva, kentte yaşanan ekonomik durgunluğun giderilmesi için vatandaşların yerel...

VAN (AA) - Van Ticaret ve Sanayi Odası (Van TSO) Başkanı Necdet Takva, kentte yaşanan ekonomik durgunluğun giderilmesi için vatandaşların yerel esnafı desteklemesi çağrısında bulundu.

Kentteki ekonomik krizin herkesi etkilemeye devam ettiğini, yerel esnafın bu durumdan en çok etkilenen kesim olduğunu bildiren Takva, yaptığı yazılı açıklamada, birçok esnafın çek ve senetlerini ödeyemez durumda olduğunu belirtti.

Krizin aşılması için Van TSO olarak ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini aktaran Takva, açıklamasında şunlara yer verdi:

"Kriz, birlikte mücadele edilerek aşılabilecektir. Van halkının, halkın desteklemek amacıyla  alışveriş için yerel esnafı tercih etmesi gerekiyor. Halkımızın bu konuda gerekli duyarlılığı göstereceğinden hiç kuşkumuz yoktur. Kamuoyunda bu bilincini artırmak için bilboardlar da gerekli duyuruları yaptık. Yine odamız SMS sistemi, web sayfası ve basın aracılığı ile gerekli farkındalığı yaratmaya çalışıyor."

Takva, 15 Mart-5 Nisan tarihlerinde Van Alışveriş Günleri etkinliğiyle kentin ekonomik ve sosyal yaşamına bir nebze katkı sunmak için gerekli hazırlıkların devam ettiğini de belirtti.


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  SMS

  ,

  Alışveriş

  ,

  sanayi

  ,

  sosyal