Van Valisi'nden Kurban Bayramı mesajı

Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.Doğan, mesajında, "Hazreti İbrahim ve İsmail'den...

VAN (AA) - Van Valisi Aydın Nezih Doğan, Kurban Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Doğan, mesajında, "Hazreti İbrahim ve İsmail'den günümüze gelen, milletçe de bin yılı aşkın süredir hep beraber yaşadığımız ve yaşattığımız Kurban Bayramı'nı bir kez daha birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyiz" ifadesini kullandı.

Allah'a yaklaşmaya vesile olan kurbanın, gönüllerin birbirine yaklaşmasına da vesile olduğunu ifade eden Doğan, şunları kaydetti:

"Bayram, toplumsal dayanışmanın en yüksek mertebede yaşandığı bir haldir. Kesilen her kurban özenle dosta, ahbaba ikram edilir; fakirin, fukaranın hakkı teslim/taksim edilir. İnsan ilişkileri de adeta bayram yapar. Bayramda kırgınlıklar, dargınlıklar geride bırakılır. Her şey öyle fevkaledeleşir ve hayat öyle füsunlu bir renge bürünür ki yoksullara, muhtaçlara yardım elimizi uzatmanın, bir yetimi sevindirmenin, birbirimize tebessüm etmenin, sevinçleri olduğu kadar kederleri de paylaşmanın önemini derinden idrak ederek birbirimize daha da yakınlaşırız. 

Dünyanın muhtelif yerlerinde acı, sıkıntı ve zorluklar içindeki insanların gönüllerine inen birer cemre olacağına inanarak girdiğimiz bu bayramda da gözleri kapıda olanları, yaşlıları, hastaları ve bir dost özlemi çekenleri unutmayacağız, onların yanında olmaya gayret edeceğiz. Bileceğiz ki gözleri kapıda olan sadece bizim mahallemizin, bizim şehrimizin, bizim ülkemizin insanları değildir. Her nerede bizden imdat bekleyen bir el, bir göz varsa orada olmaya, hiç olmazsa dualarımızla o mahzun gönüllerin yanında olmaya çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Vanlı hemşehrilerimin Kurban Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, daha nice bayramlara sevdiklerinizle ulaşmanızı diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."


  ETİKETLER:

  Van

  ,

  Aydın

  ,

  hayat

  ,

  Kurban Bayramı

  ,

  Kurban