Van'a yapılan spor yatırımları

VAN (AA) - AK Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kentte gerçekleştirilen yatırımları değerlendirdi.Van...

VAN (AA) - AK  Parti Van Milletvekili Fatih Çiftçi, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından kentte gerçekleştirilen yatırımları değerlendirdi.

Van merkezdeki kapalı spor salonunun arsasının takas edilerek Edremit'te inşa edilen 5 bin seyirci kapasiteli Nur Tatar Spor Salonu'nun 2015 yılında hizmete açılacağını bildiren Çiftçi, Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın son 13 yılda yaklaşık 439 milyon liralık yatırım gerçekleştirdiğini söyledi.

Merkez ve Erciş ilçesinde yatırımların devam ettiğini ifade eden Çiftçi, "Önümüzdeki günlerde Muradiye ve Çatak Spor salonları yapımı için de arazi tahsis çalışmaları tamamlanmış olacak. Van merkeze sentetik çim yüzeyli futbol sahası yapımı ise şuanda proje aşamasındadır. Özalp sentetik sahanın yanına soyunma odası ve portatif tribün de yapılacaktır" dedi.

Kısa zamanda tamamlanması planlanan Nur Tatar Spor Salonu'nun Türkiye 'nin en güzel salonlarından biri olduğunu vurgulayan Çiftçi, şöyle konuştu:

"Spor salonu, tüm ulusal ve uluslar arası müsabakalara ev sahipliği yapabilecek kapasitede. Spor salonunda futsalın yanı sıra, basketbol, voleybol, hentbol, badminton, tenis, tekvando, boks, güreş, karate, kickboks gibi birçok salon sporu yapılabilecek. Sosyal ve kültürel anlamda da Van için büyük faydalar sağlayacak. Hem Van'ın hem de bölgenin tüm sporlarının burada yapılmasına imkan sağlayacak olan spor salonu, yine ulusal ve uluslararası birçok spora ev sahipliği yapacak."